agentii de emigrare

Buna
ma poate ajuta cineva ...caut un agent care sa mă ajute cu tot acest proces de emigrare.Am luat tot internetul la rând si am gasit doar unu care îmi pare destul de dubios :-S .

Comentarii

• Vezi: Frauda la emigrari

Erau mai multe postari despre agenti pe website. Din pacate s-au pierdut cand am mutat hostul.

Din romania nu sunt decat vreo 2. Alex Spatarel din Bucuresti si mai este cineva de prin TM/Oradea parca
  • L-am gasit si pe Alex Spatarel.Aveti cumva ceva informatii despre el?A colaborat cineva cu el?Mi-e frica sa nu fie vreo teapa sa ceara banii si apoi sa dispara
  • KD2016 avea parca un reprezentant / agent emigrare. Ce trebuie tu sa faci este sa te uiti daca acest agent e acreditat MARA.
  • mariettacaffe eu am vb de multe ori cu Alex Spatarel. Daca e pe website la mara, in principiu nu dispare.

Sunt multi pe aici pe forum care au colaborat intr-un fel sau altul cu el.

In ro nu prea ai optiuni din pacate. Poti colabora si cu altii din strainatate dar na ... dezavantaje acolo.

Da-i un telefon. Nu te costa nimic.
  • Am vorbit deja cu el,pare foarte bine pregatit.Am verificat este acreditat,numai ca îmi pare scump (2000 euro la semnarea contractului).
  • tu credeai ca este ieftin? nu stiu daca te ajuta cu ceva, cum nu stiu cat este de complicata situatia ta, dar cei mai multi emigranti au plecat "pe barba lor". procesul nu este greu, iar cand te impotmolesti poti intreba direct institutiile din Au. 

spor
  • Pai tocmai ca nu e complicata...dar îmi lipseste curajul
  • si curajul ai vrea sa te coste 2000 euro? iti dau o mica info: pe noi, o familie cu un copil de 4 1/2 ani, ne-a costat procesul, financiar vorbind evident, circa 6000 euro. La ce sa mai adaugi 2000 euro? iti strica banii in buzunar/cont? da-mi-i mie :D

Iar legat de proces, gasesti absolut tot ce vrei aici pe forum, inclusiv raspunsuri de la fiecare persoana care intra aici pe forum.

CURAJ
  • Multumesc pentru incurajare! cred ca o sa încerc singura pana la urma.Sper sa nu stresez pe nimeni...am atâtea întrebări...
  • cel mai bine, ca sa ai o evidenta si eventual sa primesti ajutor cand te impotmolesti, ar fi sa iti deschizi un topic nou aici pe forum si sa prezinti pas cu pas situatia ta. Parerea mea.

Bafta,
  • nu-ti fie frica sa postezi pe aci ... de aceea e facut websitul :)