Avem un grup de chat pe WhatsApp si Telegram

Army

Buna ziua,
Muncesc in cadrul farmaceutic destul de mult timp. Acum fac postliceala trei ani ca asistent generalist. Sanse de vechime doar ca voluntariat am ... sa te angajezi cam greu fara spaga la noi in tara. Cand termin pot sa ma angajez la un centru de analize, stomatologie...
Cu limba engleza ma descurc foarte bine, problema sotul....
El munceste in cadrul armatei, are misiuni in afara tarii.
Eu am 38 ani, sotul 37 ani, copil 8 ani.
Doresc sa stiu daca imi fac sperante..
Va multumesc.

Comentarii

  • Posibil in cadru medical, dar munca trebuie să fi fost plătită.

    Soțul nu cred, de pinde ce face în armată. Nu știu exact cum e cu armata acolo, dar în aus sunt joburi de la medic la inginer și orice între ele. El ce face acolo?

  • Subofiter. Are scoala de subofiter.Ma gandesc ca are misiuni in afara tarii .....poate . Sa nu imi fac iluzii
  • Nu stiu daca puteti.

    Vezi lista cu meserii aici si lista cu punctajul aici. Nu cred ca va incadrati nicaieri din pacate.

  • Da , multumesc. Am vazut. Sincer eu muncesc in domeniul farmaceutic destul de mult timp de peste 10 ani. Am facultatea de farmacie facuta in afara tarii ( la noi a fost recunoscuta ca biochimist) . Nu stiu in ce tari ar fi recunoscuta diploma de farmacie. Fac scoala de asistent medical generalist. Asta pentru ca farmacia a devenit o afacere.... este o meserie frumoasa...
    Stiu ca in State nu este recunoscuta trebuie date multe examene inclusiv , luata de la capat.
    Vad ca aici sunt destule oferte pe farmacie.
    Mai nou la noi in tara facultatea este pusa ca vechime la cartea de munca.
    Inclusiv daca se voluntariat ( in spital) este trecut ca vechime pe cartea de munca. Asta din 2017-2018 . Speranta moare ultima . 😁
    Poate cu voluntariat , am aceea vechime in cartea de munca ca acte.
    Multumesc.