Avem un grup de chat pe WhatsApp si Telegram

Firma in Australia

Salutare tuturor !
Ma confrunt cu o problema legata de emigrarea mea si ma gandeam ca e bine sa deschid aceasta problema aici. 
De curand a disparut din SOL meseria urban planner 232611. Pe CSOL posibilitatie noastre s-au restrans si mai mult, fiind conditionati de band score 7 IELTS, si doua zone in care putem pleca (teoretic) WA (Perth) si Tasmania (Hobart). Conditiile sunt similare pentru ambele zone....deci am fi ales Perth....numai ca pentu a putea depune EOI avem nevoie de contract de munca semnat inaintea depunerii EOI pentru care sansele sunt aproape inexistente tinand cont de faptul ca pentru Perth pe site-urile de recrutare sunt maxim 4 joburi libere postate. BUUUUN 
De aici a venit ideea de a infiinta o firma online in Australia (citit pe site conditiile si se poate din cate am vazut), apoi aici vine intrebarea si nu am un raspuns pentru ea... SE POATE SA TE AUTOANGAJEZI ? Adica eu fondatorul/administratorul/asociatul unic al societatii sa ma angajez cu contract de munca in meseria de urban planner sau ceva legat de aceasta ca sa pot depune EOI.

Nu stiu 100% sigur daca se poate, iar daca se poate sa existe posibilitatea de a intra pe business visa unde tre sa am 500k $. 

Orice informatii sunt binevenite. Va multumesc ;).. intre timp mai sap si eu pe net sa vad ce presupune acest lucru.

Comentarii